Údržba a čištění korkových podlah

Korek - korkové dřevoÚdržba je jednoduchá, vytíráme vlhkým hadrem, či mopem s přísadou čistících přípravků určených pro korkové podlahy. Nábytek by měl být opatřen tkaninovými podložkami. Pokládku by měla provádět podlahářská firma. Pouze bezchybně provedená montáž vám zajistí dlouhou životnost a odolnost.

Korková podlaha  je přírodní materiál, u kterého platí všeobecné podmínky dodržování teplot, vlhkostí a údržby jako u ostatních přírodních podlah. Nedoporučuje se zakrývat korkové podlahy kusovými koberci, dochází ke ztmavnutí plochy. Lepené korkové dlaždice je nutné po nalepení kontaktními lepidly nechat po dobu cca 7 dní v klidu, než zvolíme povrchovou úpravu. Lakované podlahy vyžadují stejnou náročnost údržby a provoz, jako ostatní podlahy z přírodních materiálů. Podlahu chráníme před mechanickým poškozením a poškozením od nábytku. Na ostré hrany bychom měli dát ochranné zakončení. Důležité je také umístění před vstupní haly - čistící zóny, zabrání se tak vnášení nečistot a mechanickému poškození.
Pro suchý úklid používáme vysavač nebo smeták.

Korková podlaha vzhled

Pro vlhký úklid se používá voda nebo doporučený prostředek zředěný vodou. Používá se pouze dobře vyždímaný hadr. Těžko odstranitelné skvrny by se měly otřít okamžitě a nenechávat zaschnout. Při intenzivním namáhání by měla být podlaha udržována pravidelně speciálním čistícím a leštícím prostředkem. Nepoužíváme univerzální čistící prostředky! Nikdy nepoužíváme na odstranění nečistot agresivní či jiné nebezpečné látky!
Mokrý hadr se nedoporučuje!

Korkové podlahy jsou oblíbené při výběru a to především proto, že korek je nejlepší přírodní tepelný izolant. Tyto podlahy se především doporučují do obytných místností. Jsou k dispozici i v plovoucím systému.

Většina korkových podlah má dekorovanou našlápnou vrstvu o slabé tloušťce, proto nelze provádět hloubkové broušení. Pro běžnou údržbu je vhodné používat čistící prostředek k tomu určený, který ošetřuje a chrání nový korek a starým korkovým podlahám propůjčuje opět nový hedvábný lesk.